Mała czarna z nutką ekstrawagancji

Większość z nas zaczyna dzień od filiżanki tego aromatycznego napoju. Kawa, bo o niej mowa, jest jednym z najbardziej nie docenionych i traktowanych po macoszemu napitków. Parzona niedbale, pita gdzieś w locie do pracy lub z dzieckiem do szkoły, z odrobiną mleka i łyżeczką cukru. A może warto znaleźć czasem parę minut czasu i przygotować sobie kawową ucztę dla zmysłów?

Mielenie kawy ziarnistej

młynek ręczny do mielenia kawyNa pewno warto kupować kawę w ziarnach. Wystarczy zaledwie kilka chwil by odpowiedni młynek do kawy przerobił je na cudownie aromatyczny proszek. Gotowa mielona kawa, nawet przechowywana w szczelnie zamkniętym pojemniku, bardzo szybko traci swoje związki aromatyczne, przez co smak staje się płaski i uboższy.

Świetnym sposobem na urozmaicenie sobie rytuału picia małej czarnej są dodatki takie jak przyprawy, syropy a nawet konfitury. Każdy łasuch na pewno zasmakuje w filiżance czarnego napoju z łyżeczką dżemu pomarańczowego, fanom mocniejszych wrażeń zasmakuje dodatek chilli zaś z lekkim latte idealnie współgra syrop waniliowy.

A skąd to wszystko wziąć? Kawę w ziarnach, młynki do kawy i mnóstwo przypraw i dodatków dostaniemy w specjalistycznych sklepach, a nawet w lepiej zaopatrzonych marketach. Warto więc przy okazji kolejnych zakupów zaglądnąć na „kawowy” dział by wprowadzić w codziennie życie kapkę luksusu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *